prezent na walentynki dla dziewczyny
Książkowe prezenty walentynkowe dla dziewczyny

Książkowe prezenty walentynkowe dla dziewczyny

Tematycznie, czyli o romansach słów kilka

Walentynki to czas, kiedy wiele par obdarowuje się prezentami. Jeśli Twoja dziewczyna to mól książkowy, spraw jej interesującą lekturę jako podarunek. Warto zwrócić uwagę na pozycje z gatunku romans. “Promyczek” autorstwa Kim Holden to poruszająca opowieść o miłości, stracie i walce z samym sobą. Życie Kate nigdy nie należało do najprostszych, ale bohaterka stara się zachować pogodę ducha. Kiedy wyjeżdża na studia, zaczynają się w jej życiu dziać rzeczy nieoczekiwane. Do lektury należy dołączyć paczkę chusteczek. Kolejną wartą uwagi pozycją jest “Podróż nieślubna” autorstwa duetu, który kryje się pod pseudonimem Christina Lauren. Czy ktoś z Was wyobraża sobie kupić wycieczkę z okazji podróży poślubnej i na nią nie pojechać? Coś takiego dzieje się właśnie w tej książce. Pieniędzy szkoda, więc aby się wyjazd nie zmarnował, zostają na niego wysłani odwieczni wrogowie. Olive, siostra panny młodej oraz Ethan, brat pana młodego. Co się stanie na wspólnym wypadzie? Czy wrogość zmieni się w miłość? 

Fantastyka z dozą miłości

Dla fanki magii, niespotykanych istot i wielkich bitew odpowiednimi książkami będą te z gatunku fantastyki, w których występuje motyw romantyczny. Samantha Shannon perfekcyjnie kreuje swoje światy, tworzy wielowymiarowe postacie, które rozwija powoli. “Czas Żniw” to opowieść o Londynie pełnym jasnowidzów, którzy walczą z wrogą organizacją, Sajonem. Z początku nic nie nastraja do miłosnych uniesień, jednak później można się miło zaskoczyć. Koniecznie również trzeba zwrócić uwagę na książki autorstwa Danielle L. Jensen, która nie dość, że pisze zawiłe politycznie intrygi, to jeszcze w jej fantastycznych historiach pojawiają się interesujące wątki romantyczne, które niejedną osobę mogą zaskoczyć. Na przykład “Porwana pieśniarka” to historia, w której roi się od trolli, magii i podstępów, ale nie brakuje tam uczuć oraz emocji, które wbiją w fotel.

Coś na przełamanie konwencji

Żeby tej miłości za dużo nie było, można wybrać książki równie interesujące, które takich elementów nie mają. “Grobowa cisza, żałobny zgiełk” autorstwa Yoko Ogawy to zbiór opowiadań, w którym próżno szukać szczęśliwie zakochanej pary. Jest to pozycja dla ludzi, którzy lubią analizować, to co czytają, ponieważ można w tej pozycji zauważyć pewien wzorzec, który niespodziewanie zaskoczy czytelnika. Godną uwagi lekturą jest również “Znajomy świat”, którą napisał Hwang Sok-Yong. To historia ludzi, których życie zmusiło do pracy na wysypisku śmieci. Razem z głównym bohaterem przeżywamy trudy codzienności i patrzymy, jak jego rzeczywistość się rozpada. Książka skłania do refleksji na temat kapitalizmu, a także doceniania tego, co się ma.